Wojna na boisku, kontrowersje sędziowskie i czerwona kartka Messiego! Argentyna pokonała Chile! [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Reprezentacja Argentyny pokonała Chile w 2:1 (2:0) w meczu o trzecie miejsce Copa America 2019.
Spotkanie zaczęło się idealnie dla Argentyńczyków, a fatalnie dla obrońców tytułu. Już po 22 minutach Chilijczycy przegrywali 0:2, a na boisku nie było Alexisa Sancheza, który doznał kontuzji.
W dwunastej minucie prowadzenie Argentyńczykom dał Sergio Aguero, który otrzymał podanie od Lionela Messiego. Napastnik w akcji sam na sam minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.
Dziesięć minut później było już 2:0 dla Argentyny. Paulo Dybala wykorzystał dobre podanie w pole karne rywali i przerzucił piłkę nad interweniującym golkiperem.
Dwubramkowe prowadzenie Argentyny rozzłościło obrońców tytułu, co doprowadziło do zaostrzenia się sytuacji na boisku.
Najgoręcej było jednak kilka minut przed przerwą. Wtedy doszło do starcia Lionela Messiego i Gary'ego Medela. Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję o wyrzuceniu obu zawodników.
Osłabione Chile w drugiej połowie próbowało zaatakować, a zawodnicy nie szczędzili sobie "czułości".
Ostatecznie Chilijczycy wywalczyli rzut karny kwadrans po przerwie. Sama sytuacja była jednak kontrowersyjna, bowiem nie ma pewności, czy do faulu doszło w obrębie pola karnego.
Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Arturo Vidal. Pomocnik nie zawahał się i pewnie wykorzystał rzut karny.
Kontaktowa bramka dała Chilijczykom nadzieję na całkowite odrobienie strat, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Groźnie kontrowali za to Argentyńczycy. W końcówce spotkania uwagę przykuł szczególnie rajd Angela Di Marii czy późniejsza sytuacja Sergio Aguero.
Argentyna pokonała Chile 2:1 i zdobyła brązowy medal Copa America 2019.