Wpadka Borussii Dortmund w Bundeslidze! Wicemistrzowie Niemiec niespodziewanie zgubili punkty

Borussia Dortmund podzieliła się punktami z Bochum. Spotkanie drugiej kolejki Bundesligi zakończyło się wynikiem 1:1.
Borussia już w 7. minucie mogła objąć prowadzenie. Manuel Riemann popisał się jednak skuteczną interwencją, powstrzymując Sebastiena Hallera.
W 13. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Kevin Stoger pokonał Gregora Kobela po mocnym uderzeniu lewą nogą.
Gospodarze chcieli pójść za ciosem. W 20. minucie Philipp Hofmann oddał strzał, po którym jeden z obrońców BVB odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później zablokowany został Takuma Asano.
W 39. minucie Julian Brandt dał próbkę swoich wysokich umiejętności. Ofensywny pomocnik przeprowadził solową akcję zakończoną minimalnie niecelnym strzałem. Do przerwy Borussia przegrywała 0:1.
W 56. minucie wicemistrzowie Niemiec doprowadzili do remisu. Donyell Malen skierował piłkę do siatki po płaskim uderzeniu z dystansu.
Niedługo potem Edin Terzić zwiększył potencjał ofensywny swojej drużyny. Niewidocznego Marcela Sabitzera zmienił Karim Adeyemi.
W 68. minucie Stoger stanął przed szansą na skompletowanie dubletu. Tym razem Kobel wyczuł intencje pomocnika Bochum. Z kolei Borussia w końcówce miała gigantyczny problem z tworzeniem sobie groźnych sytuacji. W sumie podopieczni Terzicia przez całe spotkanie oddali tylko trzy celne strzały.
Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1. W następnej kolejce BVB zagra z Heidenheim, a Bochum z Augsburgiem.
Adam Kłos26 Aug 2023 · 17:24