Wpadka PSG przed meczem z FC Barceloną! Mistrzowie Francji uratowali punkt w samej końcówce

Wpadka PSG przed meczem z Barceloną! Mistrzowie Francji uratowali punkt w samej końcówce
PSG niespodziewanie zgubiło punkty w 28. kolejce Ligue 1. Mistrzowie Francji na własnym stadionie zremisowali 1:1 z Clermont Foot.
Luis Enrique zdecydował się na spore rotacje, pamiętając o nadchodzącym meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów. Na ławkę rezerwowych zostali odesłani m.in. Kylian Mbappe, Ousmane Dembele czy Achraf Hakimi. Szansę otrzymali za to 17-letni Yoram Zague i Senny Mayulu.
Już w 11. minucie Enrique musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Nordi Mukiele zderzył się z rywalem i opuścił boisko. Jego miejsce na prawej obronie zajął Achraf Hakimi.
Po kwadransie Goncalo Ramos po raz pierwszy odnalazł się pod polem karnym. Strzał reprezentanta Portugalii został zablokowany. Następnie Massamba N'Diaye odbił piłkę po próbie Hakimiego.
PSG prowadziło grę, ale to Clermont otworzyło wynik. W 32. minucie Habib Keita wykorzystał błąd Milana Skriniara i trafił do siatki.
Goście nabrali pewności siebie po objęciu prowadzenia. W 37. minucie Arnau Tenas uratował PSG przed utratą drugiej bramki, zatrzymując Johana Gastien.
Pod koniec pierwszej połowy Mayulu skierował piłkę do siatki po znakomitym uderzeniu sprzed pola karnego. Gol 17-latka został jednak anulowany, ponieważ akcja rozpoczęła się od faulu Zague.
Na początku drugiej połowy paryżanie ruszyli żwawiej do ataku. Soler, Hakimi i Ugarte byli jednak skutecznie blokowani przez zwarty blok obronny. W 63. minucie Kolo Muani chciał zdobyć piękną bramkę. Francuz złożył się do przewrotki, ale nie umieścił piłki w siatce.
Paryżanie przez długi czas męczyli się z Clermont. Dopiero w 85. minucie Goncalo Ramos zdobył bramkę na wagę jednego punktu. Portugalczyk wykorzystał podanie Mbappe i płaskim strzałem pokonał N'Diaye.
PSG zremisowało 1:1 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga paryżan nad drugim Stade Brest wynosi 13 punktów. Teraz ekipa Enrique może już szykować się do środowego starcia z Barceloną w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.