Wpadka Wisły Kraków! Straciła punkty z rywalem ze strefy spadkowej [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków znów potknęła się na drodze do Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" zremisowała na wyjeździe z Resovią 1:1.
Wisła miała optyczną przewagę od początku meczu, ale niewiele z niej wynikało. Jako pierwsza groźniej zaatakowała Resovia. W 18. minucie w niezłej okazji znalazł się Urynowicz, lecz jego strzał zablokował Colley.
Długimi fragmentami oba zespoły fundowały widzom ligową młóckę. Wisła na swoje szanse czekała do początku drugiej połowy. Powinna wówczas objąć prowadzenie, lecz znakomitych okazji nie wykorzystali Rodado i Colley. Zdumiało zwłaszcza zachowanie drugiego z nich. Nie potrafił wbić piłki do bramki, choć był przed nią dwa-trzy metry.
Goście często strzelali na bramkę Resovii, ale w niej bardzo dobrze radził sobie Pindroch. Bramkarz gospodarzy skutecznie interweniował też po strzałach Rodado czy Jarocha.
Pindroch skapitulował dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Po zagraniu Gogóła piłkę głową do bramki skierował Rodado.
Wydawało się, że Wisła dowiezie korzystny wynik do końca meczu. Spotkała się jednak z natychmiastową ripostą Resovii. W czwartej minucie doliczonego czasu do wyrównania doprowadził Górski.
Dla Wisły remis jest rozczarowaniem. Po do kończeniu kolejki może nawet wypaść ze strefy gwarantującej udział w barażach o awans do Ekstraklasy. Resovii punkt przedłużył nadzieje na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Na razie jest szesnasta.
Marcin Karbowski23 Apr · 22:31