Wspaniały gest piłkarzy FC Barcelony. Wsparli chorą dziewczynkę. Nie kryła radości [WIDEO]

Screen/Twitter
Po zakończeniu meczu z Unionistas de Salamanca w Pucharze Króla piłkarze FC Barcelony zaprosili do szatni chorą dziewczynkę. Młoda kibicka nie kryła radości.
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Unionistas de Salamanca (3:1), dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Dużo lepiej to starcie rozpoczęli jednak rywale.
W 31. minucie spotkania jego wynik otworzył Alvaro Gomez. Radość po stronie trzecioligowca nie trwała jednak długo. Kwadrans później do remisu doprowadził Ferran Torres.
Kolejne bramki dla mistrza Hiszpanii padły już w drugiej połowie. Trafieniami na wagę zwycięstwa popisali się Jules Kounde oraz Alejandro Balde.
W przerwie tego spotkania autor gola na 1:1, Ferran Torres, wykazał się miłym gestem. 23-latek wręczył chorej dziewczynce koszulkę meczową. Maria, bo tak nazywa się fanka, cierpi na nowotwór kości, Mięsak Ewinga. Od kilku miesięcy przechodzi ona chemioterapię.
Po ostatnim gwizdku na młodą kibickę czekała kolejna niespodzianka. Z treści umieszczonych na oficjalnym profilu Barcelony na Twitterze wynika, że zawitała ona do szatni katalońskiego zespołu, dzięki czemu mogła wykonać kilka pamiątkowych zdjęć.
- To jest lepsze niż wygranie meczu: wywołanie uśmiechu na twarzy Marii - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych mistrz Hiszpanii.
Kolejny mecz FC Barcelony zostanie rozegrany już 21 stycznia. Rywalem drużyny prowadzonej przez Xaviego będzie Betis. Oba zespoły zmierzą się w ramach rozgrywek La Liga.