"Wstyd. Nie potrafię tego zrozumieć". Reprezentant Niemiec krytykuje federację, padły bardzo ostre słowa

"Wstyd. Nie potrafię tego zrozumieć". Reprezentant Niemiec krytykuje federację, padły bardzo ostre słowa
ANP/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Niemiec w przyszłym tygodniu rozegra pierwsze mecze pod wodzą Juliana Nagelsmanna. Jeden z piłkarzy "Die Mannschaft" mocno podgrzał atmosferę przed zbliżającym się zgrupowaniem.
Gospodarze EURO 2024 po mundialu w Katarze totalnie zawodzili. Kolejne porażki sprawiły, że zwolniono Hansiego Flicka. Niedawno jego następcą został Julian Nagelsmann.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na ostatnim zgrupowaniu pod wodzą wcześniejszego selekcjonera zabrakło miejsca dla Leona Goretzki. Flick uznał, że forma Niemca nie jest wystarczająca, aby zasłużyć na powołanie.
Teraz pomocnik wrócił do kadry i został powołany przez Nagelsmanna. Niemców czeka wylot do USA na mecze z Amerykanami oraz Meksykiem.
Ten ruch mocno krytykuje wspomniany Goretzka. Piłkarz nie gryzł się w język, przyznając, że jego zdaniem wylot z Europy jest sporym błędem federacji.
- To nie jest idealne rozwiązanie pod względem podróży. Osobiście uważam przede wszystkim, że to wstyd, iż drugi z meczów jest zaplanowany o drugiej w nocy czasu niemieckiego. Nie mogę tego zrozumieć - wypalił Goretzka.
W środku nocy w Europie zostanie rozegrane spotkanie naszych zachodnich sąsiadów z Meksykiem, zaplanowane na noc z 17 na 18 października. 14 października odbędzie się natomiast starcie z USA, zaplanowane na 21:00 niemieckiego czasu.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik08 Oct 2023 · 20:59
Źródło: Twitter

Przeczytaj również