Wyciekły rozmowy Sergio Ramosa z prezesem Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. "Mecz Barcelony był skandalem"

Wyciekły rozmowy Sergio Ramosa z prezesem Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. "Mecz Barcelony był skandalem"
Vlad1988/shutterstock.com
El Confidencial w specjalnym podcaście poświęconym Luisowi Rubialesowi, prezesowi Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, ujawnił treść jego kolejnych rozmów z Sergio Ramosem, wówczas jeszcze graczem Realu Madryt.
Rubiales i Ramos kontaktowali się m.in. przed mundialem w 2018 roku. Doświadczony zawodnik dopytywał wówczas prezesa o to, kogo zamierza zatrudnić w miejsce zwolnionego tuż przed startem turnieju Julena Lopeteguiego.
Dalsza część tekstu pod wideo
Później Ramos w swoich wiadomościach nie krył też rozczarowania faktem, że nie dowiedział się wcześniej o powołaniu na stanowisko selekcjonera Luisa Enrique.
- Zapomniałeś wspomnieć o Luisie Enrique? Widzę, że ludzie zmieniają się w zależności od pozycji. Jestem z tobą, jak wtedy, gdy byłeś w AFE - napisał zawodnik.
Burzliwe rozmowy dotoczyły też hiszpańskich sędziów i systemu VAR. 20 stycznia 2019 roku, po meczu Barcelony z Leganes, Ramos napisał do Rubialesa.
- Rubi, jak tam? Jedna sprawa, zaczynamy się poważnie martwić o kwestię VAR, szczególnie w przypadku Barçy. To prawdziwa kompromitacja, a sędziowie zachowują się bezwstydnie. Widzieliście faul Suáreza na bramkarzu w dzisiejszym meczu przy 2:1? To żart.
Rubiales odpowiadał bardzo spokojnie.
- Dzień dobry, Sergio. Jesteś kapitanem drużyny narodowej, masz za sobą setki lub tysiące meczów i rozumiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że czasem są różne opinie na temat tej samej rzeczy. Jak wiesz, nie angażuję się w te sprawy. Pracujemy dzień po dniu, aby sędziowie mieli więcej środków i poprawili swoją efektywność.
Taka odpowiedź najwidoczniej nie zadowalała Ramosa.
- Politycznie bardzo poprawnie, gratuluję. Spodziewałem się osobistej opinii na temat wczorajszego meczu Barçy, co było skandalem, oni tak czy siak są skazani na wygranie ligi. Rozumiem twoje stanowisko. Uściski - odpisał piłkarz.
Rubiales i Ramos kontaktowali się też w innych sprawach. Ten drugi prosił m.in. o pomoc w zdobyciu... Złotej Piłki. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki01 Jul 2022 · 13:10
Źródło: El Confidencial / realmadryt.pl

Przeczytaj również