"Wygląda jak Haaland, Bohater dnia". Wielkie zachwyty nad reprezentantem Polski

"Wygląda jak Haaland, Bohater dnia". Wielkie zachwyty nad reprezentantem Polski
Marco Bucco/LaPresse / pressfocus
Szymon Żurkowski w niedzielę popisał się hat-trickiem w meczu Empoli z Monzą. Włoskie media nie szczędzą komplementów Polakowi, który z przytupem wrócił do Serie A.
Żurkowski niedawno został wypożyczony do Empoli. W pierwszych dwóch meczach zdobył cztery gole. Włoscy dziennikarze porównali go do samego Erlinga Haalanda.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Wygląda jak Haaland. Zdobył cztery bramki w dwóch ostatnich meczach i wysłał wiadomość Juventusowi - podkreśla Tuttosport, zapowiadając już kolejny mecz Empoli ze "Starą Damą".
- Bohater wspaniałego hat-tricka, dającego zwycięstwo nad Monzą, powrócił do wyrażania siebie na poziomie, na jakim mogliśmy go podziwiać podczas jego wcześniejszych występów - czytamy na łamach Calciomercato.
Szymon Żurkowski w meczu Empoli - Monza
Marco Bucco/LaPresse / pressfocus
Sytuacja Empoli w tabeli Serie A wciąż jest bardzo trudna. Drużyna Żurkowskiego zajmuje przedostatnie miejsce w rozgrywkach. Dobra forma Polaka przywraca jednak nadzieję na utrzymanie.,
- Debiut Nicoli był wybuchowy, tak jak wybuchowe było popołudnie Żurkowskiego. Bohater dnia - piszą dziennikarze La Gazzetta dello Sport.
- "Azzurri" wracają na zwycięską drogę dzięki hat-trickowi polskiego pomocnika: wyścig po ocalenie zostaje wznowiony - oceniono na łamach Corriere dello Sport.
Szymon Żurkowski w meczu Empoli - Monza
Marco Bucco / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Jan · 09:47
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również