"Wyglądało to dużo lepiej. Będziemy szli tylko w górę". Robert Lewandowski ocenił mecz z Napoli.

"Wyglądało to dużo lepiej. Będziemy szli tylko w górę". Robert Lewandowski ocenił mecz z Napoli.
Insidefoto / pressfocus
FC Barcelona w środowy wieczór zremisowała na wyjeździe 1:1 z Napoli w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przed kamerami Polsatu Sport Premium 1 spotkanie w Neapolu ocenił Robert Lewandowski.
Reprezentant Polski w ostatnim czasie prezentuje coraz wyższą dyspozycję. We Włoszech znów trafił do siatki, ale tym razem jego zespół nie zdołał sięgnąć po zwycięstwo na terenie rywali.
Dalsza część tekstu pod wideo
- W ostatnim czasie dobrze się czuję. Może sytuacji jeszcze nie jest na pęczki, ale krok po kroku. Cieszę się, że z sytuacji, fajne podanie od Pedriego między nogami, później miałem okazję na oddanie strzału. Jako drużyna robimy krok do przodu, lepiej wyglądamy fizycznie - powiedział Lewandowski.
- Głupio stracona bramka, ale to jest Liga Mistrzów, i czasami takie błędy powodują, że traci się gola. W pierwszych 35-40 minutach graliśmy bardzo dobrze i mogliśmy strzelić więcej bramek. Mam nadzieję, że w drugim meczu postawimy kropkę nad "i" - dodał.
Robert Lewandowski po golu z Napoli, 21.02.2024
LaPresse / pressfocus
Lewandowski przed kamerami Polsatu Sport Premium 1 nie krył, że "Barca" musi popracować nad grą w defensywie. Jednocześnie napastnik pozostaje dużym optymistą przed rewanżem i wierzy w awans do ćwierćfinału.
- Staramy się pracować nad tym, bo dużo bramek ostatnio traciliśmy. Tu jest pole do poprawy. Teraz wyglądało to dużo lepiej. W ofensywie na pewno będziemy wykorzystywali sytuacje. Stać nas na to, mamy potencjał w drużynie. Wierzymy i liczymy na to, że będzie coraz lepiej - podkreślił.
- Czasami są małe rzeczy, szczegóły, które też mają znaczenie. Wiadomo, że można poukładać jeszcze lepiej grę w defensywie czy rozegrania w ofensywie, ale jak na mecz wyjazdowy i zawodników młodych, których mamy, zagraliśmy jak doświadczona drużyna. Widzę, że zrobiliśmy krok i będziemy szli tylko w górę - zakończył.
Robert Lewandowski w meczu z Napoli w LM, 21.02.2024
Insidefoto / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Feb · 07:00
Źródło: Polsatsport.pl

Przeczytaj również