Wygrana Legii Warszawa w el. Ligi Europy! Udany debiut Czesława Michniewicza [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Legia Warszawa pokonała Dritę Gnjilane w el. Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Oznacza to, że mistrzowie Polski są o krok od gry w fazie grupowej rozgrywek.
Legia do spotkania przystąpiła z nowym trenerem na ławce rezerwowych. W poniedziałek Aleksandara Vukovicia zastąpił Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 dokonał szeregu zmian w składzie "Wojskowych". W meczu z Dritą zadebiutował Joel Valencia, a Michał Karbownik został przesunięty z boku obrony do linii pomocy.
Od samego początku było widać dużą determinację w poczynaniach polskiej drużyny. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy zdecydowanie naciskali na rywali.
Wysiłki mistrzów Polski mogły przynieść efekt w 16. minucie. Wówczas Mladenović zdecydował się na strzał, ale trafił w poprzeczkę. Kilka minut później Serb znów dał o sobie znać. Z lewej strony dośrodkował w pole karne, tam Paweł Wszołek wyprzedził rywala i głową skierował piłkę do siatki.
Tuż przed przerwą Legia podwyższyła prowadzenie. Znów jedną z głównych ról odegrał Mladenović. Kolejny raz posłał piłkę w "szesnastkę", a tam najwyżej wyskoczył Pekhart. Czech wygrał pojedynek główkowy i pokonał bramkarza Drity.
Po przerwie Legia szukała kolejnego trafienia. W 51. minucie bliski szczęścia był Wszołek, który otrzymał podanie od Valencii. Strzał Polak fenomenalnie obronił Maloku.
Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć znakomitą okazję miał Kante. Z kolei w 90. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Alidemaj, ale Artur Boruc pokazał swoją klasę.
Ostatecznie Legia wygrała 2:0 i zagra w IV rundzie el. Ligi Europy. W niej podejmie drużynę Karabacha Agdam.
Daniel Makarewicz24 Sep 2020 · 22:20