Wyjazdowa wygrana FC Nantes bez Stępińskiego

manuel, wikipedia
FC Nantes pokonał na wyjeździe Montpellier Herault SC 3:2 w sobotnim meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1. W kadrze gości na te spotkanie zabrakło Mariusza Stępińskiego.

Pojedynek na Stade de la Mosson lepiej zaczęli gospodarze. W 12. minucie gola dla nich strzelił Steve Mounie. Do remisu w pierwszej połowie doprowadził Prejuce Nakoulma.

Reprezentant Burkina Faso w 68. minucie wyprowadził "Kanarki" na prowadzenie. W końcówce miejscowi odrobili stratę po uderzeniu Ryada Boudebouza. Minutę przed końcem przyjezdni zdobyli jednak zwycięską bramkę, a jej autorem był Emiliano Sala.

Podopieczni Jeana-Louisa Gasseta zajmują 13. miejsce i mają na swoim koncie 33 punkty. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Girondins Bordeaux.

Natomiast zespół prowadzony przez Sergio Conceicao plasują się na 10. pozycji i mają cztery "oczka" więcej. Jego kolejnym rywalem będzie OGC Nice.