Wyjazdowe zwycięstwo Espanyolu Barcelona z Gironą

Christian Bertrand/Shutterstock
Girona FC przegrała u siebie RCD Espanyolem 1:2 w meczu 31. kolejki La Liga. Goście przerwali passę czterech spotkań bez wygranej.
Pierwszego gola strzelili piłkarze z Barcelony, kiedy Sergi Darder w 59. minucie oddał skuteczny strzał sprzed pola karnego.
Ekipie z Katalonii remis zapewnił Christian Stuani, wykorzystując rzut karny. Urugwajczyk wpisał się na listę w piąty z siedmiu ostatnich ligowych spotkań. W całym sezonie ma na koncie już 18 goli.
Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem ponownie na strzał z dystansu zdecydował się Darder i ponownie zaskoczył Bono. Pomocnik gości ma w dorobku cztery trafienia w rozgrywkach.
W tabeli La Liga Espanyol ma 38 punktów i jest trzynasta. Girona po trzeciej kolejnej porażce zajmuje czternastą pozycję, mając 34 punkty.
Jakub Kreśliński06 Apr 2019 · 14:53