Wymarzony debiut Tymoteusza Puchacza w Unionie Berlin. Asysta Polaka w europejskich pucharach [WIDEO]

Screen z Twittera
Tymoteusz Puchacz w czwartkowy wieczór zadebiutował w oficjalnym spotkaniu Unionu Berlin. Już w szóstej minucie Polak popisał się asystą przy golu, którego strzelił Taiwo Awoniyi.
Tego lata lewy obrońca zdecydował się na odejście z Lecha Poznań. "Kolejorz" otrzymał za niego 2,5 miliona euro od Unionu Berlin. W czwartek Polak otrzymał szansę debiutu.
Do tej pory Puchacz zasiadał jedynie na ławce rezerwowych w spotkaniach Pucharu Niemiec oraz Bundesligi. Nie pojawił się na boisku w żadnym z tych meczów.
Przeciwko fińskiemu KuPS w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji reprezentant naszego kraju wystąpił jednak od pierwszego gwizdka. Przypadła mu rola lewego wahadłowego.
Puchacz bardzo szybko popisał się asystą. Już w szóstej minucie znakomicie rozegrał piłkę z Maxem Kruse i miał sporo miejsca z boku boiska.
Dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Taiwo Awoniyi. Nigeryjczyk z bliska trafił do siatki, dając prowadzenie swojemu zespołowi.
Ostatecznie Union wygrał aż 4:0. Jeszcze w pierwszej połowie rezultat podwyższył Kruse, a po chwili znów trafił Awoniyi. W końcówce rywali dobił Boglsammer. Puchacz rozegrał 72 minuty. Poza kadrą meczową znalazł się drugi z Polaków, który od tego sezonu reprezentuje barwy drużyny z Berlina - Paweł Wszołek.
Maciej Pietrasik19 Aug 2021 · 18:31