Wymęczony awans Legii Warszawa w eliminacjach! Stołeczni uniknęli kolejnej wpadki [WIDEO]

Norbert Barczyk/Pressfocus
Legia Warszawa awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Stołeczni na własnym boisku pokonali Ordabasy Szymkent 3:2, dzięki czemu wygrali cały dwumecz wynikiem 5:4.
Przed pierwszym gwizdkiem kibice przy Łazienkowskiej zaprezentowali wyjątkową oprawę. Oddano hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.
Następnie Legia błyskawicznie ruszyła do ataku. W 5. minucie Ernest Muci dostał dobre podanie w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Niedługo potem Tomas Pekhart trafił do siatki, wykorzystując podanie Josue. Gol Czecha nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
W 16. minucie Kacper Tobiasz uratował swój zespół przed utratą bramki. Golkiper obronił uderzenie Shakhboza Umarova. Cała akcja rozpoczęła się od straty Rafała Augustyniaka pod polem karnym.
Wynik meczu otworzył Paweł Wszołek. Wahadłowy wykorzystał błąd Temirlana Erlanova i pokonał Bekkhana Shaizadę.
Legia chciała pójść za ciosem. W 20. minucie Pekhart oddał niecelny strzał głową. W kolejnej akcji golkiper gości obronił próbę Muciego. W 38. minucie Pekhart padł w polu karnym. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na jedenasty metr.
Jeszcze przed przerwą stołeczni podwyższyli prowadzenie. Najpierw Josue trafił w mur z rzutu wolnego, ale piłkę zebrał Artur Jędrzejczyk. Po strzale obrońcy Shaizada zbił futbolówkę na słupek. Całą akcję z najbliższej odległości wykończył Yuri Ribeiro.
Tuż po przerwie Usevalad Sadovski skierował piłkę do bramki. Gol Białorusina nie został uznany, ponieważ wcześniej w tej akcji faulowany był Pekhart. W 57. minucie napastnik Ordabasów dopiął jednak swego i zdobył bramkę kontaktową.
W 71. minucie Legia przeprowadziła znakomity kontratak. Bramkę na 3:1 zdobył Pekhart.
W 84. minucie Kazachowie ponownie zaskoczyli Legię. Sergey Maliy wykorzystał centrę z rzutu rożnego i strzelił gola głową.
Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Stołeczni uzyskali awans do trzeciej rundy eliminacji, gdzie zmierzą się z Austrią Wiedeń.
Adam Kłos03 Aug 2023 · 22:56