Wymęczony awans PSG w pucharze. Mistrzowie Francji pokonali trzecioligowca [WIDEO]

Icon Sport/Pressfocus
PSG wymęczyło awans do 1/16 finału Pucharu Francji. Ekipa z Parc des Princes pokonała 3:1 Chateauroux.
PSG wystąpiło dziś w eksperymentalnym zestawieniu. W linii ofensywnej zabrakło największych gwiazd, czyli Neymara, Leo Messiego i Kyliana Mbappe. Brazylijczyk jest kontuzjowany, Argentyńczyk odbył zbyt mało treningów po powrocie z mistrzostw świata, a Francuz decyzją trenera znalazł się na ławce rezerwowych.
Christophe Galtier posłał w bój Hugo Ekitike, który już w 1. minucie mógł otworzyć wynik meczu. Napastnik tuż po rozpoczęciu spotkania doszedł do pozycji strzeleckiej, ale nie zdołał zamienić okazji na bramkę.
Ekitike pomylił się w pierwszej akcji, ale w 13. minucie był już bezlitosny dla rywali. Wtedy Francuz odnalazł się w polu karnym i wyprowadził PSG na prowadzenie.
Ekipa Chateauroux odpowiedziała w 37. minucie. Keylora Navasa pokonał Thio Ntolla, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie.
PSG miało problem, aby po raz drugi trafić do siatki drużyny z niższej ligi. W drugiej połowie Christophe Galtier musiał wprowadzić na murawę bardziej doświadczonych piłkarzy w osobach Sergio Ramosa i Fabiana Ruiza.
W 79. minucie paryżanie w końcu sforsowali defensywę Chateauroux. Na listę strzelców wpisał się Carlos Soler.
W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Juan Bernat. PSG wygrało 3:1 i awansowało do kolejnej rundy Pucharu Francji.
Adam Kłos06 Jan 2023 · 22:52