Wymiana ciosów w meczu na szczycie Serie A. Vlahović wreszcie się przełamał, szybka odpowiedź Lautaro [WIDEO]

Screen z X
W hicie 13. kolejki Serie A Juventus zremisował przed własną publicznością 1:1 z Interem Mediolan. Na gola Dusana Vlahovicia szybko odpowiedział Lautaro Martinez. Tym samym na szczycie tabeli utrzymał się status quo.
W niedzielny wieczór w Turynie doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn tego sezonu w Serie A. Już w czwartej minucie Wojciech Szczęsny musiał interweniować po raz pierwszy, ale bez problemu poradził sobie ze strzałem Thurama. Później Polak złapał też piłkę po uderzeniu Lautaro Martineza.
W 27. minucie kibice Juventusu mieli wreszcie powody do radości. Federico Chiesa znakomicie obsłużył Dusana Vlahovicia, a serbski napastnik wreszcie się przełamał, trafiając do siatki po raz pierwszy od połowy września.
Odpowiedź Interu była jednak natychmiastowa. Po dośrodkowaniu Thurama Ruganiemu urwał się Lautaro Martinez. Szczęsny po strzale Argentyńczyka nie miał tym razem większych szans na skuteczną interwencję.
Przed przerwą Argentyńczyk próbował raz jeszcze zagrozić bramce Juventusu, ale tym razem uderzył niecelnie. O ile w pierwszej części spotkania na murawie działo się sporo, to po przerwie tempo było już dużo gorsze.
Zdecydowanie więcej mieliśmy walki w środku pola i fauli z obu stron. Gorąco zrobiło się po wejściu na boisko Juana Cuadrado. Doświadczony piłkarz latem rozstał się z Juventusem i został zawodnikiem Interu.
W końcówce trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian, a na boisku pojawił się między innymi Arkadiusz Milik. Nie przyniosło to jednak przełomu, jeśli chodzi o wynik.
Po remisie 1:1 utrzymał się więc status quo na szczycie tabeli Serie A. Inter wciąż jest liderem rozgrywek, mając dwa punkty przewagi nad Juventusem.