Wypożyczyli go do ligowego rywala, on strzelił im dwa gole. Legenda klubu bez sentymentów [WIDEO]

Twitter screen
Kilka miesięcy temu Duvan Zapata został wypożyczony z Atalanty do Torino. W poniedziałkowy wieczór napastnik rodem z Kolumbii nie miał sentymentów i ustrzelił przeciwko ekipie z Bergamo dublet, a jego obecna drużyna wygrała 3:0.
Atalanta w ostatnich tygodniach nie radzi sobie najlepiej. Zespół nie wygrał już czwartego meczu z rzędu. Tym razem silniejsze na własnym stadionie okazało się Torino.
Bohaterem ekipy z Piemontu został Duvan Zapata. Co ciekawe, piłkarz ten trafił do Torino w ostatnim dniu minionego okna transferowego właśnie z… Atalanty. Póki co na roczne wypożyczenie, które później zostanie jednak przekształcone w transfer definitywny.
Kolumbijczyk otworzył wynik spotkania w 22. minucie, wykorzystując dogranie Nikoli Vlasicia. Nie okazywał jednak szczególnej radości.
Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry Torino prowadziło już 2:0. Tym razem rzut karny wykorzystał Antonio Sanabria.
Kropkę nad “i” postawił natomiast Zapata. Już w doliczonym czasie gry Kolumbijczyk ustrzelił dublet, a przy jego trafieniu na 3:0 ponownie asystował wspomniany już Vlasić.
W pierwszym składzie ekipy z Turynu wystąpił Karol Linetty. Polak spędził na murawie 84 minuty.
Zapata w przeszłości rozegrał dla Atalanty aż 194 mecze. Strzelił w nich 82 gole i zanotował 43 asysty. Jego obecny bilans w Turynie to natomiast 14 spotkań, cztery bramki oraz jedno decydujące podanie.
Zwycięstwo pozwoliło awansować Torino na dziesiąte miejsce w tabeli. Atalanta jest ósma. Niebawem zespół z Bergamo pojawi się w Polsce, aby rozegrać mecz Ligi Europy z Rakowem Częstochowa.
Adam Nowacki05 Dec 2023 · 08:28