Wysokie premie dla Polaków za 1/4 EURO

Wysokie premie dla Polaków za 1/4 EURO
ASInfo
Udany występ w mistrzostwach Europy to dla naszych kadrowiczów nie tylko sukces sportowy, ale i finansowy.


Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" ujawnili premie, jakie otrzymają reprezentanci Polski za swoją postawę podczas francuskiego turnieju. Zarobią od 167 tysięcy złotych do nawet pół miliona.


PZPN przekazał piłkarzom 8 milionów złotych. O sposobie podziału tej nagrody zadecydowali sami gracze. 


Rada drużyny podjęła decyzję, że podzieli pieniądze w ten sam sposób, jak uczyniła to w eliminacjach. Według systemu punktowego. Zawodnik pierwszego składu otrzymuje za mecz 3 punkty, wchodzący z ławki - 2, rezerwowy - 1. 


Najwięcej zarobi więc szóstka piłkarzy: Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Michał Pazdan. Uzbierali po 15 punktów i otrzymają po około pół miliona złotych. 


Na przeciwnym biegunie znaleźli się ci, którzy murawy podczas EURO nie powąchali:  Artur Boruc, Karol Linetty, Bartosz Salamon, Mariusz Stępiński i Jakub Wawrzyniak. Zarobią po 167 tysięcy złotych.
Źródło: Przegląd Sportowy

Dyskusja

Przeczytaj również