Wysokie zwycięstwo Ajaksu Amsterdam, wpadka Feyenoordu w Groningen

Federico Guerra Moran/Shutterstock
Ajax Amsterdam wygrał u siebie z NAC Breda 5:0, a FC Groningen pokonało Feyenoord Rotterdam w niedzielnych meczach 22. kolejki Eredivisie.
Ajax do przerwy prowadził 1:0 po golu Dusana Tadicia. Po przerwie piłkarze z Amsterdamu byli skuteczniejsi, ale w wysokim zwycięstwie pomogli im również goście. Bramki dla gospodarzy strzelali Kasper Dolberg, ponownie Tadić oraz Gervane Kastaneer i Erik Palmer-Brown, którzy trafili do własnej bramki.
W zespole z Bredy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził polski bramkarz Karol Niemczycki.
Dzięki wygranej Ajax jest wiceliderem z dorobkiem 53 punktów, o cztery więcej ma PSV Eindhoven. NAC Breda jest na ostatnim, osiemnastym miejscu, ma na koncie 16 punktów.
Szósty mecz w sezonie przegrał Feyenoord Rotterdam, który uległ na wyjeździe FC Groningen 0:1. Jedynego gola strzelił Sven van Beek, który zanotował samobójcze trafienie.
Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta są trzecią drużyną w lidze holenderskiej, mając w dorobku 42 punktów.
Natomiast Gronigen po trzecim zwycięstwie z rzędu awansowało na dziewiąta pozycję, ma na koncie 27 punktów.
Kamil Kaczmarek17 Feb 2019 · 22:22