Wysokie zwycięstwo Milanu. Nastolatek z golem w debiucie w Serie A [WIDEO]

AC Milan nie dał szans Monzy w derbach Lombardii. Przed własną publicznością wygrał aż 3:0.
Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie prowadzenie dał mu Tijani Reijnders. Holender przedarł się środkiem boiska i mocnym strzałem w środek bramki zaskoczył golkipera gości.
Milan podwyższył prowadzenie krótko przed zakończeniem pierwszej połowy. Rafael Leao wyłożył piłkę przed bramkę, a z bliska do siatki wpakował ją Jan-Carlo Simić. Dla 18-latka był to debiut w Serie A.
Monza miała szansę na zdobycie kontaktowej bramki po uderzeniu Andrei Colpaniego. Piłkę w efektowny sposób zatrzymał jednak Mike Maignan.
Milan ostatni cios zadał w 75. minucie. Po składnej akcji z jedenastu metrów wynik spotkania ustalił Noah Okafor.
Gospodarze dzięki zwycięstwu umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Monza jest jedenasta.
Marcin Karbowski17 Dec 2023 · 14:50