Wysokie zwycięstwo Turcji z Mołdawią, dwa gole Tosuna

Vlad1988/Shutterstock
Turcja rozbiła przed własną publicznością Mołdawię 4:0 (2:0) w pierwszym poniedziałkowym meczu drugiej kolejki grupy H eliminacji mistrzostw Europy 2020.
Na Yeni Eskisehir Stadyumu prowadzenie gospodarzom zapewnił płaskim strzałem przy słupku Hasan Ali Kaldirim, któremu efektownie zagrywał przewrotką w polu karnym Hakan Calhanoglu. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cenk Tosun.
Napastnik Evertonu najpierw mocno przymierzył pod poprzeczkę z kilku metrów, a po zmianie stron popisał się skutecznym uderzeniem głową. Dwie minuty przed jego drugim trafieniem rzut karny zmarnował Burak Yilmaz.
Dwadzieścia minut przed końcem podwyższył kolejnym strzałem głową Kaan Ayhan. Drugą asystę przy tej bramce zaliczył świetnie dośrodkowujący w tych zawodach Deniz Turuc.
Zespół z Azji Mniejszej po drugim zwycięstwie umocnił się na czele tabeli, a w następnej kolejce zmierzy się z Francją. Podopieczni Alexandru Spiridona natomiast doznali drugiej porażki i zamykają klasyfikację, a w czerwcu zagrają u siebie z Andorą.

Jakub Kreśliński25 Mar 2019 · 19:54