Xavi próbuje zresetować piłkarzy FC Barcelony. Podjął zaskakującą decyzję

Xavi próbuje zresetować piłkarzy FC Barcelony. Podjął zaskakującą decyzję
Antonio Balasco / pressfocus
Klęska z PSG i jej następstwa zmusiły Xaviego do działania. Trener Barcelony zmienił plan przygotowań do meczu z Realem Madryt.
Barcelona otrzymała ciężki cios na boisku. Mistrzowie Hiszpanii roztrwonili skromną zaliczkę z pierwszego meczu. U siebie przegrali aż 1:4.
Dalsza część tekstu pod wideo
Problemem dla Barcelony była nie tylko wysoka porażka, ale też reakcja na nią Ilkaya Guendogana. Niemiec publicznie skrytykował kolegów.
- Choć dzień po porażce odbył się trening, to trenerzy zauważyli napiętą i niekorzystną do pracy atmosferę. Podsyciły ją wypowiedzi Guendogana, które stworzyły podziały w grupie - pisze AS.
Xavi z tego powodu postanowił odwołać czwartkowy trening. Piłkarze Barcelony mają dzięki temu zresetować się i uspokoić przed niedzielnym meczem z Realem Madryt.
Większość zawodników skorzystała z dnia wolnego. W ośrodku treningowym Barcelony pojawili się tylko Sergi Roberto, Pedri i dochodzący do siebie po ciężkiej kontuzji Gavi.
Niedzielny klasyk będzie dla Barcelony ostatnią szansą na dokonanie zwrotu w tym sezonie La Liga. Przystępuje do niego z ośmioma punktami straty do Realu. Jeśli nie wygra, sprawa mistrzostwa dla "Królewskich" będzie przesądzona.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski18 Apr · 20:08
Źródło: AS

Przeczytaj również