Xavi coraz bliżej zmiany decyzji. Tych piłkarzy chce w Barcelonie

Xavi coraz bliżej zmiany decyzji. Tych piłkarzy chce w Barcelonie
SPP / pressfocus
Xavi Hernandez może jednak zostać w Barcelonie. W mediach pojawiły się nawet nazwiska nowych graczy, których widziałby w składzie.
Xavi zapowiedział swoje odejście z Barcelony pod koniec stycznia. Mówił wówczas, że jego decyzja jest starannie przeanalizowana i nieodwołalna.
Dalsza część tekstu pod wideo
Media zaczęły przymierzać do Barcelony kolejnych szkoleniowców, ale na razie nie słychać, by któryś z nich był naprawdę blisko podpisania kontraktu. Klub sygnalizuje za to, że chciałby pozostania obecnego szkoleniowca.
Tuż przed El Clasico dziennikarz Gerard Romero podał, że Xavi może pozostać na stanowisku, a decyzja w tej sprawie może zostać ogłoszona nawet w przyszłym tygodniu.
Zapowiedzi zwrotu akcji dostrzega też Mundo Deportivo. Według niego Xavi nie wypowiada się już o odejściu z klubu tak stanowczo jak wcześniej. Za jego pozostaniem w klubie mają też przemawiać poparcie ze strony szefów, rozwój drużyny czy chęć poprowadzenia zespołu na przebudowanym Camp Nou.
Gazeta posunęła się do tego, że podała nazwiska zawodników, których 44-latek widziałby w swoim zespole. To Guido Rodriguez z Betisu i Dani Olmo z RB Lipsk. Hiszpan ma być bowiem świadomy, że uzupełnienia czy wzmocnienia składu są konieczne.
Jednocześnie Xavi jest przymierzany do innych klubów. Ostatnio mówiono o nim w kontekście pracy w Milanie.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski22 Apr · 12:24
Źródło: Mundo Deportivo

Przeczytaj również