Xavi ma kolejny problem. Piłkarz FC Barcelony wykluczony z gry na miesiąc

Belga / pressfocus
FC Barcelona poniosła straty podczas meczu z Barbastro w Pucharze Króla. Na listę kontuzjowanych trafiło nazwisko obrońcy mistrzów Hiszpanii.
Barcelona w niedzielę wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu Króla, ale sposób, w jaki to zrobiła, nie przynosi jej chwały. Po męczarniach wygrała z czwartoligowym Barbastro 3:2.
Tylko przez nieco ponad dziesięć minut w tym spotkaniu grał Inigo Martinez. Doświadczony stoper w 64. minucie zmienił Andreasa Christensena, a niedługo później ustąpił miejsca na boisku Sergiemu Roberto. Powodem była kontuzja 32-latka.
Inigo Martinez
Sergio Ruiz / pressfocus
Według hiszpańskich dziennikarzy Martinez doznał urazu mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze. Toni Juanmarti ze Sportu twierdzi, że piłkarz będzie pauzował przez 4-5 tygodni. Opuści zatem m.in. zbliżającą się rywalizację w Superpucharze Hiszpanii.
Celem dla Martineza jest powrót w pełnej formie na mecz z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie w ramach tej rywalizacji odbędzie się 21 lutego.
Martinez trafił do Barcelony przed tym sezonem. Do tej pory dla mistrzów Hiszpanii zagrał jedenaście razy.