Xavi skreślił dwóch piłkarzy Barcelony. Nie widzi dla nich miejsca w drużynie

Xavi skreślił dwóch piłkarzy Barcelony. Nie widzi dla nich miejsca w drużynie
Cesar Cebolla / pressfocus
FC Barcelona w tym tygodniu oficjalnie ogłosiła, że Xavi pozostanie trenerem drużyny na przyszły sezon. Kataloński Sport twierdzi, iż szkoleniowiec definitywnie skreślił dwóch piłkarzy.
Minionego lata "Barca" wysłała kilku zawodników na wypożyczenia. Miało to pomóc w odciążeniu klubowego budżetu i spełnieniu wymagań Finansowego Fair Play La Liga.
Dalsza część tekstu pod wideo
O przyszłości tych piłkarzy pisze kataloński Sport. Xavi chciałby, aby dwóch graczy było do jego dyspozycji w przyszłym sezonie.
W planach szkoleniowca znajdują się Eric Garcia oraz Ansu Fati. Mimo to powrót wymienionej dwójki do klubu wcale nie jest przesądzony.
Obrońca może paść ofiarą zbyt dużej rywalizacji na środku defensywy. "Barca" poważnie zastanawia się z kolei nad sprzedażą Fatiego, za którego wciąż może dostać spore pieniądze.
Hiszpańscy dziennikarze nie mają za to wątpliwości, że w planach Xaviego nie ma miejsca dla Clementa Lengleta oraz Sergino Desta. Obaj nie wrócą do Barcelony.
Reprezentanta USA chce wykupić PSV. Większe problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy może mieć Francuz, który ostatnio znów stracił miejsce w składzie Aston Villi.

Przeczytaj również