Xavi zaskoczył. Takie słowa o Dembele tuż przed meczem z PSG

Xavi zaskoczył. Takie słowa o Dembele tuż przed meczem z PSG
John Spencer / pressfocus
Ousmane Dembele będzie w centrum uwagi podczas rewanżowego meczu z Barceloną. Xavi Hernandez otwarcie przyznał jednak, że nadal darzy Francuza ogromną sympatią.
Po objęciu "Dumy Katalonii" były pomocnik odważnie postawił na Dembele. Skrzydłowy regularnie otrzymywał szanse w pierwszym składzie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wydawało się, że "Dembouz" będzie chciał kontynuować karierę w Barcelonie. Ubiegłego lata zdecydował się jednak na transfer do PSG, które skorzystało z klauzuli i kupiło go za 50 mln euro.
Tydzień temu 26-latek po raz pierwszy w karierze zagrał przeciwko "Blaugranie". Strzelił wówczas pięknego gola, którego celebrował wraz z całym zespołem paryżan.
Zachowanie piłkarza wzbudziło niesmak w stolicy Katalonii. Część kibiców uznała, że Dembele wykazał się brakiem szacunku, ciesząc się z bramki przeciwko drużynie, która wydała na niego ogromne pieniądze i ufała mu przez sześć lat. Po przylocie do Barcelony Francuz został zwyzywany przez miejscowych fanów, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Xavi wykazał się większą klasą. Szkoleniowiec otwarcie przyznał, że kibice mogą postąpić po swojemu, ale on nie żywi urazy do byłego podopiecznego.
- Odejście Ousmane'a sprawiło, że poczułem się źle, ponieważ był tutaj w świetnym momencie. Ale nie mam do niego żadnych pretensji i powitam go z szacunkiem. Darzę go wielkim uczuciem - powiedział Xavi cytowany przez Mundo Deportivo.
- Jak Dembele zostanie przywitany na Montjuic? Nie wiem. Ludzie mogą zrobić to, co chcą - dodał trener.
Pierwszy gwizdek w rewanżowym starciu zabrzmi o godzinie 21:00. Mecz Barcelony z PSG będziecie mogli śledzić w naszym serwisie Meczyki.pl, dzięki relacji na żywo. Serdecznie zapraszamy.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos16 Apr · 17:05
Źródło: Mundo Deportivo

Przeczytaj również