"Bez niego przestraszyliby się 3-latka. Zabójca na życzenie". Dosadne słowa Hiszpanów o golach Lewandowskiego

"Bez niego przestraszyliby się 3-latka. Zabójca na życzenie". Dosadne słowa Hiszpanów o golach Lewandowskiego
Sergio Ruiz / pressfocus
Robert Lewandowski w sobotę ustrzelił dublet w wyjazdowym spotkaniu FC Barcelony z Celtą Vigo. O golach Polaka i dyspozycji pozostałych piłkarzy "Blaugrany" w ostrych słowach piszą hiszpańskie media.
Mistrzowie Hiszpanii po raz kolejny w tym sezonie nie zachwycili w La Liga. Niewiele brakowało, by znów stracili punkty. Uratowało ich w zasadzie dwóch zawodników. Jednym z nich był Robert Lewandowski.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Bez Lamine'a Yamala i Roberta Lewandowskiego ta drużyna nie przestraszyłaby nawet trzyletniego dziecka. (...) Lewandowski strzelił wspaniałego gola opartego na tym, co definiuje świetnego napastnika: kontroli i strzale - pisze AS.
- Niezależnie od tego, czy jest w lepszej, czy gorszej formie, był jednym z zawodników, który dał to, czego od niego oczekiwano, a co w jego przypadku jest najtrudniejszą rzeczą w piłce nożnej, czyli strzelanie goli. Zdobył dwie bramki, a to ma swoje znaczenie w drużynie, której brakuje przejrzystości w ataku - podkreśla Mundo Deportivo.
Robert Lewandowski
Sergio Ruiz / pressfocus
Kataloński Sport nie miał żadnych wątpliwości, że Lewandowski był jednym z najlepszych zawodników FC Barcelony. Kataloński dziennik przyznał napastnikowi "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali.
- Był niewidoczny przez całą pierwszą połowę, ale kiedy już się pokazał, to zrobił różnicę. Po mistrzowsku kontrolował przestrzeń i uderzył. "Zabójca" na życzenie - czytamy.
- W doliczonym czasie ostatnim tchnieniem wykorzystał rzut karny, który zapewnił Barcelonie zwycięstwo. Ten dublet był jak balsam dla jego zespołu - napisali dziennikarze z Katalonii.
Robert Lewandowski po golu na 1:2 w meczu Celta Vigo - FC Barcelona
Screen z X
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Feb · 22:42
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również