Zagłębie coraz bardziej oddala się od strefy spadkowej. Bramka z wolnego dała wygraną z Radomiakiem [WIDEO]

Tomasz Folta / PressFocus
W ostatnim meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało w Radomiu z miejscowym Radomiakiem 1:0. Zwycięstwo gościom dał gol Damjana Bohara z rzutu wolnego. Dzięki temu "Miedziowi" coraz bardziej oddalają się od strefy spadkowej.
Wygląda na to, że praca Waldemara Fornalika na Dolnym Śląsku przynosi coraz lepsze efekty. Zagłębie w minionych tygodniach pokonywało Lecha Poznań oraz Miedź Legnica. Dziś znów zgarnęło trzy punkty.
Już w pierwszym kwadransie goście stworzyli sobie trzy znakomite szanse do zdobycia bramki. Kobylak świetnie radził sobie ze strzałami Pieńki i Kurminowskiego, a w 13. minucie piłkę z linii bramkowej wybił z kolei Jakubik.
Z biegiem czasu Radomiak nieco się otrząsnął i próbował odpowiedzieć. Niecelny był choćby strzał Luisa Machado. W 33. minucie Zagłębie wyszło jednak na prowadzenie.
Wówczas "Miedziowi" wykorzystali stały fragment gry. Do rzutu wolnego podszedł Damjan Bohar i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi strzelał Alves, lecz dobrą interwencją popisał się Dioudis.
Na samym początku drugiej połowy wynik mógł podwyższyć Pieńko, ale Kobylak znów był na posterunku. Po drugiej stronie boiska Dioudis poradził sobie z kolei z uderzeniem Rochy.
Radomiak robił co mógł, aby doprowadzić choćby do wyrównania, lecz w końcówce nie był tak naprawdę w stanie poważnie zagrozić "Miedziowym". Mieliśmy jeszcze małą kontrowersję po tym, jak piłka trafiła w polu karnym w rękę Sasy Żivca. Ostatecznie Zagłębie wygrało ten mecz 1:0.
Dzięki temu lubinianie awansowali na 11. miejsce w ligowej tabeli, znacznie oddalając się od strefy spadkowej. Radomiak jest natomiast ósmy - oba zespoły dzielą obecnie trzy punkty.
Maciej Pietrasik06 Mar 2023 · 20:53