Zalewski na wylocie z Romy! Włosi wycenili Polaka, ma szukać sobie klubu

Zalewski na wylocie z Romy! Włosi wycenili Polaka, ma szukać sobie klubu
IPA/SIPA/Pressfocus
Coraz więcej wskazuje na to, że Nicola Zalewski po sezonie odejdzie z AS Romy. Nowe informacje w tej sprawie przekazują dziennikarze La Gazzetta dello Sport.
Reprezentant Polski mógł liczyć na dość regularne występy, gdy ekipę ze stolicy prowadził Jose Mourinho. W zespole Daniele De Rossiego nie zawsze ma miejsce w wyjściowej jedenastce.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnim czasie Zalewski nie prezentował się najlepiej, nawet gdy dostawał szanse od włoskiego szkoleniowca. Jak się okazuje, nie umknęło to uwadze władz Romy.
Jak informuje La Gazzetta dello Sport, stołeczny zespół podjął decyzję o sprzedaży Polaka. Piłkarz usłyszał, że ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.
Nie oznacza to jednak, że Zalewski zostanie oddany za bezcen. Według włoskich mediów Roma będzie domagała się za Polaka 13-16 milionów euro.
Obecny kontrakt piłkarza obowiązuje do czerwca 2025 roku. Przyszłe lato będzie więc dla rzymian ostatnim dzwonkiem na zarobienie na sprzedaży Zalewskiego.
Polak w tym sezonie rozegrał 29 oficjalnych spotkań w barwach "Giallorossich". Nie strzelił w tym czasie gola, ale zaliczył trzy asysty. Niemiecki Transfermarkt wycenia go na 12 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik18 Apr · 11:43
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również