Zalewski zawiódł w ważnym meczu. "Jeden z najsłabszych w Atalancie"

Zalewski zawiódł w ważnym meczu. "Jeden z najsłabszych w Atalancie"
IMAGO / pressfocus
Nicola Zalewski w środę rozegrał 90 minut w meczu Lazio Rzym z Atalantą Bergamo w półfinale Coppa Italia. Występ Polaka został jednak słabo oceniony przez włoskie media.
Reprezentant naszego kraju przez większość kariery reprezentował barwy AS Romy. Z tego względu mecz z Lazio mógł być dla niego szczególny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zalewski nie wykorzystał jednak tym razem szansy od trenera Atalanty. Choć przebywał na boisku przez 90 minut, nie dał się we znaki defensywie rywali.
Włoskie media były wyjątkowo zgodne, jeśli chodzi o ocenę gry Zalewskiego. W większości z nich Polak dostał notę 5,5 w dziesięciostopniowej skali.
- Jeden z najsłabszych w Atalancie. A właściwie ten, którego na boisku widać najmniej ze wszystkich. To także zasługa Gili, który wrócił do składu Lazio - napisano we włoskim Eurosporcie.
- Mimo że dla niego są to swego rodzaju derby, wypadł mniej błyskotliwie niż w innych meczach. Gila dobrze ograniczał jego ofensywne rajdy, a były piłkarz Romy prawie w ogóle nie stwarzał zagrożenia - podkreślają dziennikarze Tuttomercatoweb.
- Mało aktywny. Ginie w "sieci" defensywy rywali i nie potrafi stworzyć zagrożenia - czytamy na łamach Calciomercato.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikDzisiaj · 09:16
Źródło: WP Sportowe Fakty

Dyskusja

Przeczytaj również