Grał dla Francji, teraz zmienia reprezentację. Pomocnik potwierdził swoją decyzję

Grał dla Francji, teraz zmienia reprezentację. Pomocnik potwierdził swoją decyzję
Matteo Ciambelli / PressFocus
Houssem Aouar, który ma już za sobą mecz rozegrany w reprezentacji Francji, postanowił ostatecznie grać dla Algierii. O swojej decyzji poinformował na Instagramie.
Aouar urodził się w Lyonie i to we Francji spędził całą dotychczasową karierę. Jest wychowankiem Olympique’u Lyon, w którym występuje do dziś.
Dalsza część tekstu pod wideo
Środkowy pomocnik reprezentował w przeszłości młodzieżowe kadry Francji. Ma też za sobą debiut w pierwszej reprezentacji tego kraju. W 2020 roku zagrał w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą. “Trójkolorowi” wygrali 7:1, a on zaliczył dwie asysty.
Potem Aouar nie był już powoływany do kadry. Jakiś czas później media zaczęły obiegać informacje, że 24-latek zdecydował się na reprezentowanie Algierii. Ma bowiem korzenie w tym kraju.
W styczniu mówił o tym prezes tamtejszej federacji, a teraz głos w sprawie zabrał sam piłkarz. Na swoim instagramie zamieścił zdjęcie w koszulce afrykańskiej reprezentacji. Podpisał je: “Niech żyje Algieria!”.
Houssem Aouar
Houssem Aouar Instagram
Aouar przez całą klubową karierę reprezentuje Olympique Lyon, dla którego rozegrał już 226 spotkań. Strzelił w nich 41 goli i zanotował 36 asyst. Przez portal “Transfermarkt” wyceniany jest na 20 mln euro.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki16 Mar 2023 · 13:34
Źródło: Houssem Aouar Instagram

Przeczytaj również