Zapadła decyzja ws. Cancelo i Felixa. Tam zagrają w przyszłym sezonie

Zapadła decyzja ws. Cancelo i Felixa. Tam zagrają w przyszłym sezonie
Cordon Press/Pressfocus
Wraz z końcem czerwca Joao Cancelo i Joao Felix opuszczą Barcelonę. Wiele wskazuje na to, że ich rozłąka ze stolicą Katalonii nie potrwa długo. Klub zdecydował się zatrzymać obu Portugalczyków.
Joao Cancelo oraz Joao Felix trafili do Barcelony w końcówce zeszłorocznego okna transferowego. Od kilku miesięcy zagraniczne media spekulowały na temat ich przyszłości. Ta powoli staje się jasna.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z informacji podanej przez Jose Alvareza wynika, że kataloński klub nie zamierza rozstawać się z duetem Portugalczyków. Głównym celem byłego mistrza Hiszpanii jest zatrzymanie obu graczy.
Na ten moment nie wiadomo jednak, na jakiej zasadzie Cancelo oraz Felix ponownie trafią do stolicy Katalonii. Niewykluczone, że kwota wykupu graczy będzie na tyle korzystna, że wrócą tam na stałe.
W zakończonym sezonie Felix rozegrał 44 mecze, zdobył w nich 10 bramek i zanotował sześć asyst. Na koncie Cancelo znalazły się zaś 42 występy, cztery trafienia oraz pięć ostatnich podań.
Jose Alvarez zaznaczył przy okazji, że do skutku na sto procent nie dojdą dwa inne transfery. Do La Liga nie trafi Joshua Kimmich. Kilka dni temu hiszpańskie media potwierdziły, że Barcelona nie jest w stanie spełnić warunków finansowych pomocnika. Niemiec powinien zostać w Monachium.
W Katalonii nie wyląduje także Bernardo Silva. Kwota wykupu reprezentanta Portugalii okazała się zbyt wysoka, co na ten moment wyklucza przeprowadzkę gracza Manchesteru City na Camp Nou.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 28 May · 14:55
Źródło: Jose Alvarez

Przeczytaj również