Zapowiedziano głośny letni transfer. Wielki talent ma trafić do topowego klubu

Zapowiedziano głośny letni transfer. Wielki talent ma trafić do topowego klubu
Mateusz Porzucek/Pressfocus
Heorhij Sudakow z Szachtara Donieck uważany jest za bardzo duży talent. Mistrzowie Ukrainy potwierdzili, że latem zamierzają sprzedać swoją gwiazdę do jednego z czołowych europejskich klubów.
21-latek na początku tego roku podpisał nowy kontrakt z Szachtarem. Jego umowa obowiązuje do 2028 roku. Piłkarz z pewnością jej jednak nie wypełni.
Dalsza część tekstu pod wideo
W mediach od dawna pojawiają się spekulacje na temat zainteresowania Sudakowem klubów z Włoch. Ofensywnemu pomocnikowi przyglądają się przede wszystkim Juventus oraz Napoli.
Włosi mogą mieć konkurencję. Nicolo Schira informuje, że Ukraińca chętnie widziałyby u siebie także czołowe zespoły Premier League.
Wydaje się praktycznie przesądzone, że latem piłkarz zmieni otoczenie. Na ten temat wypowiedział się prezes Szachtara, Siergiej Palkin.
- Heorhij Sudakow tego lata z pewnością przeniesie się do czołowego europejskiego klubu - powiedział działacz, zapowiadając transfer.
Sudakow w tym sezonie rozegrał 28 oficjalnych meczów w barwach Szachtara. W tym czasie strzelił siedem goli i zaliczył trzy asysty. Transfermarkt wycenia go na 25 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Apr · 12:53
Źródło: Nicolo Schira

Przeczytaj również