"Zarządził nawet quiz". Tak Probierz odmienił reprezentację. Kadrowicz jest zachwycony

"Zarządził nawet quiz". Tak Probierz odmienił reprezentację. Kadrowicz jest zachwycony
Adam Starszynski/Pressfocus
Karol Świderski chwali Michała Probierza. Piłkarz Hellasu Werona twierdzi, że po przyjściu obecnego selekcjonera poprawiła się atmosfera w reprezentacji Polski.
Probierz objął kadrę jesienią. Nie był w stanie odwrócić losów fazy grupowej eliminacji do EURO 2024. Polacy pod jego wodzą zwycięsko przeszli jednak przez baraże.
Dalsza część tekstu pod wideo
Świderski podkreśla, że jednym ze składników sukcesu w ostatnich meczach była atmosfera w kadrze. Według niego ta jest znacznie lepsza niż za kadencji Fernando Santosa.
- Wreszcie to wygląda tak, jak powinno, aby drużyna mogła odnosić sukcesy. Każdy z każdym rozmawia, spędzamy wspólnie czas i nic nie dzieje się na siłę. Wszystko jest naturalne, po prostu lubimy się w tej reprezentacji. Te relacje w ostatnim czasie wskoczyły na trochę wyższy poziom i myślę, że to widać nie tylko na boisku, ale także poza nim. Gdy spotykamy się na posiłkach, nie jest tak, że zjadamy i uciekamy szybko do pokoi. Zamiast tego długo rozmawiamy, żartujemy. Atmosfera jest naprawdę fajna. Znowu się czeka na przyjazd na zgrupowanie reprezentacji - powiedział Świderski w rozmowie ze Sport.pl.
Napastnik Hellasu Werona podkreśla, że sytuacja w kadrze znacząco poprawiła się po przyjściu Michała Probierza. 27-latek wyjaśnił, jak selekcjoner dba o relacje w zespole.
- Myślę, że było dużo takich rzeczy, jak choćby nasze wspólne kolacje czy zabawy integracyjne, które widać w kulisach na kanale "Łączy nas piłka". Na jednym z poprzednich zgrupowań zarządził nawet quiz, w którym były śmieszne pytania na temat każdego z nas. Trener Probierz, z którym pracowałem w Jagiellonii, umie wprowadzić do zespołu atmosferę i raz jeszcze to potwierdził. Naprawdę wiele się pod tym względem zmieniło w drużynie i za tym idzie nasza lepsza gra, bo myślę, że mentalność jest w tym wszystkim najważniejsza - podkreśla Świderski.
Kolejny mecz Polacy rozegrają 7 czerwca. W towarzyskim spotkaniu zmierzą się z Ukrainą. Trzy dni później, też w meczu kontrolnym, zagrają z Turcją.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski02 Apr · 19:29
Źródło: sport.pl

Przeczytaj również