Zaskakujące sceny w Lidze Konferencji Europy. Ataki na bramkarza powodem przerwania meczu [WIDEO]

Twitter Screen
Bramkarz HJK Helsinki, Niki Maenpaa, był obiektem ataków kibiców Aberdeen. W wyniku zdarzenia arbiter zatrzymał spotkania.
W czwartek Aberdeen zmierzyło się z HJK Helsinki w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Spotkanie było rozgrywane na Bolt Arenie.
Rywalizacja zakończyła się rezultatem remisowym 2:2. Na listę strzelców po stronie szkockiego zespołu wpisali się Angus MacDonald oraz Duk. Bramki dla finlandzkiej drużyny zdobyli Hassane Bande i Santeri Hostikka.
Podczas spotkania doszło do kilku zaskakujących sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w 52. minucie, gdy Niki Maenpaa wykopywał piłkę spod własnej bramki.
Wówczas kibice Aberdeen zaczęli rzucać w golkipera śnieżkami. Piłkarze HJK postanowili zaprotestować i wezwali arbitra, Genca Nuzę, który zatrzymał spotkanie.
Sędzia porozmawiał z kapitanem szkockiego zespołu, Jonnym Haysem. Poprosił go, aby ten zaapelował do kibiców o zaprzestanie ataków na golkipera finlandzkiej drużyny.
Po chwili stadionowy spiker ostrzegł, że jeśli Maenpaa wciąż będzie rzucany przez sympatyków Aberdeen śnieżkami, spotkanie zostanie przerwane. W wyniku usłyszanej informacji kibice przerwali ataki.
Kwadrans przed zakończeniem meczu miała miejsce kolejna niecodzienna sytuacja. Wówczas sędzia przerwał spotkanie, a na boisko wjechały pługi, które zaczęły odśnieżać murawę. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Filip Węglicki01 Dec 2023 · 09:02
Źródło: Daily Mail