Zaskakujący uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata. Te drużyny z Europy zagrają w wielkim turnieju

Zaskakujący uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata. Te drużyny z Europy zagrają w wielkim turnieju
Ugis Riba / Shutterstock.com
FIFA zapowiedziała zmiany w formacie Klubowych Mistrzostw Świata. Wiemy już, które europejskie kluby w 2025 roku wystąpią w nowych rozgrywkach.
W nowej odsłonie Klubowych Mistrzostw Świata zobaczymy aż 32 drużyny. Najwięcej przedstawicieli, bo aż dwunastu, będzie miała Europa.
Dalsza część tekstu pod wideo
Czterech z nich to zwycięzcy Ligi Mistrzów z lat 2021-2024. Pozostałe drużyny zostały natomiast wyłonione na podstawie klubowego rankingu UEFA.
Ważne jest jedno obostrzenie - w turnieju nie mogą wziąć udziału więcej niż dwa kluby z jednego kraju. Wyjątek następuje jedynie wtedy, gdyby trzy drużyny z jednej federacji triumfowały w Lidze Mistrzów.
Do Chelsea, Realu Madryt oraz Manchesteru City dołączyło już dziewięć innych zespołów. To Atletico, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, PSG, Inter Mediolan, Juventus, Benfica Lizbona, FC Porto oraz Red Bull Salzburg.
Ten ostatni klub dołączył do grona uczestników Klubowych Mistrzostw Świata w środowy wieczór. Austriacy skorzystali na porażce Arsenalu z Bayernem Monachium.
To właśnie oni zostali największymi beneficjentami przepisu, który pozwala na udział w turnieju tylko dwóm klubom z jednego kraju. W efekcie do KMŚ nie zakwalifikowały się będące znacznie wyżej w rankingu od Salzburga Liverpool czy FC Barcelona.

Przeczytaj również