"Zbawiciel". Milik bohaterem, włoskie media zachwycone Polakiem

"Zbawiciel". Milik bohaterem, włoskie media zachwycone Polakiem
Andrea Staccioli / pressfocus
Arkadiusz Milik zdobył we wtorek bramkę na wagę awansu Juventusu do finału Coppa Italia. Polak zebrał znakomite noty we włoskich mediach, które wybrały go zawodnikiem meczu.
Napastnik w tym sezonie nie ma łatwo w ekipie "Starej Damy". Zazwyczaj jest jedynie rezerwowym, a na listę strzelców wpisuje się rzadko. Coppa Italia jest jednak wyjątkiem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Najpierw Milik popisał się hat-trickiem w ćwierćfinałowym spotkaniu z Frosinone, a później jego gol na 1:2 w meczu z Lazio dał "Starej Damie" awans do finału.
Polak zebrał sporo pochwał we włoskich mediach. La Gazzetta dello Sport wybrała go bohaterem meczu, oceniając na 6,5 w dziesięciostopniowej skali.
- Mąż opatrznościowy: wchodzi i w niecałą minutę zdobywa bramkę, która daje finał. Czwarty gol w Pucharze Włoch, to najlepszy strzelec Juve w tych rozgrywkach - napisano.
- Strzelenie tego gola nie było skomplikowane, ale był on niezwykle ciężki: jego zwycięski strzał zapewnił Juventusowi finał Pucharu Włoch - czytamy w Calciomercato, gdzie Milik dostał "siódemkę".
- Niecałe dwie minuty i gol. Zrobił to, o czym Dusan Vlahović nawet nie marzył w ciągu 81 minut. Zbawiciel - skwitowali dziennikarze Corriere della Sera.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Apr · 06:59
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również