Zenit ograł Rosenborg, Vardar uległ Realowi Sociedad San Sebastian

imagestockdesign/Shutterstock
Zenit Sankt Petersburg rozbił przed własną publicznością Rosenborg Trondheim 3:1 (1:0) w meczu trzeciej kolejki grupy L rozgrywek Ligi Europy.
Na Stadionie Kriestowskij wszystkie bramki dla ekipy znad Newy zdobył Argentyńczyk Emiliano Rigoni. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie dwie minuty przed końcem trafieniem Andre Hellanda.
Liderzy Priemjer Ligi dzięki trzeciej wygranej umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Norwegii po drugiej porażce pozostał trzeci w klasyfikacji.
Na drugiej pozycji umocnił się z kolei Real Sociedad San Sebastian. Drużyna z Kraju Basków rozgromiła na wyjeździe najsłabszy w stawce Vardar Skopje 6:0 (3:0).
Na obiekcie im. Filipa II Macedońskiego skutecznie strzelanie rozpoczął Mikel Oyarzabal, a następnie aż czterokrotnie do siatki gospodarzy celnie przymierzył Brazylijczyk Willian Jose. Efektowny sukces przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie Alberto De La Bella. Za dwa tygodnie zaplanowano rewanże w tych parach.