Zenit Petersburg z kolejnym zwycięstwem

Nickolay Vinokurov/Shutterstock
Zenit Petersburg pokonał przed własną publicznością FK Orenburg 3:1 (0:1) w niedzielnym meczu 21. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Na Gazprom Arena prowadzenie pierwsi objęli goście. W 33. minucie Alex Sutormin wykorzystał dośrodkowanie Sergeya Terekhova i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Gospodarze odpowiedzieli na trafienie rywali w 48. minucie. Wówczas Sardar Azmoun dzięki zagraniu Yuria Zhirkova zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Irański napastnik drugi raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców w 88. minucie, ustalając wynik na 3:1. Dla Zenitu w 82. minucie trafił również Yaroslav Rakitsky.
Zawodnicy Sergeya Semaka są liderem rozgrywek i mają na koncie 44 punkty, z kolei gracze Vladimira Fedotova z dorobkiem 26 "oczek" plasują się na 10. lokacie.