Zieliński bez minut, Napoli bez zwycięstwa! Zmiennik uratował punkt w 90. minucie [WIDEO]

Napoli znów zawiodło w tym sezonie ligowym. Mistrzowie Włoch na własnym stadionie zremisowali 1:1 z Genoą.
W pierwszym składzie neapolitańczyków nie znalazł się Piotr Zielińskim. Walter Mazzarri odesłał reprezentanta Polski na ławkę rezerwowych.
Piotr Zieliński przed meczem Milan - Napoli
Fabrizio Carabelli / pressfocus
Mecz lepiej rozpoczęli goście z Genui. W 7. minucie Mateo Retegui był bardzo bliski strzelenia gola. Alex Meret wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, aby obronić uderzenie reprezentanta Włoch.
Po kwadransie Hamed Junior Traore posłał piłkę obok słupka. Z kolei Josep Martinez znakomicie poradził sobie z próbą Zambo Anguissy. Pasquale Mazzocchi również nie zdołał zaskoczyć bramkarza gości.
W 25. minucie Giovanni Simeone niecelnie główkował. W odpowiedzi Meret obronił kolejny groźny strzał Reteguiego.
Alex Meret w meczu Napoli - Roma
Massimo Insabato / pressfocus
W 37. minucie Traore przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwicza Kwaracchelia również nie znalazł sposobu na zapewnienie Napoli prowadzenia. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Gospodarze fatalnie rozpoczęli drugą połowę. W 47. minucie Morten Frendrup zaskoczył Mereta mocnym uderzeniem lewą nogą. Genoa objęła prowadzenie.
Walter Mazzarri musiał ożywić swój zespół. Po godzinie gry na boisku zameldowali się Cyril Ngonge, Jesper Lindstrom i Mathias Olivera.
Do remisu próbował doprowadzić Chwicza Kwaracchelia, który jednak uderzył nad poprzeczką. W ślady Gruzina poszedł Anguissa, oddając niecelny strzał. W 76. minucie Mazzarri przeprowadził ostatnią zmianę, wprowadzając Giacomo Raspadoriego. Piotr Zieliński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Wydawało się, że Genoa dowiezie jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. W 90. minucie Cyril Ngonge trafił jednak do siatki, ustalając wynik.
W ósmej minucie doliczonego czasu gry Lindstrom trafił jeszcze w mur z rzutu wolnego. Po remisie 1:1 Genoa zajmuje 12. lokatę w tabeli. Napoli jest dopiero na dziewiątej pozycji. Teraz podopieczni Mazzarriego mogą skupić się na nadchodzącej rywalizacji z Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzó.
Adam Kłos17 Feb · 16:59