Ziółkowski na radarze klubu Serie A. Legia dostała ofertę

Ziółkowski na radarze klubu Serie A. Legia dostała ofertę
Artur Kraszewski / pressfocus
Jan Ziółkowski budzi coraz większe zainteresowanie zagranicznych klubów. Do Legii miała wpłynąć oferta w jego sprawie z Włoch.
Ziółkowski to jeden z największych wygranych ostatniego sezonu w stołecznym klubie. Młody środkowy obrońca dostawał wiele szans od Goncalo Feio i nie zawodził. Jego nazwisko zaczęło być wymieniane w kontekście powołania do reprezentacji Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na razie Ziółkowski nie doczekał się nominacji do seniorskiej kadry. Możliwe, że szybciej zmieni klub. Piłka Nożna podała, że piłkarz Legii trafił na radar Udinese Calcio. Włosi mieli nawet złożyć pierwszą ofertę za 20-latka.
Ziółkowskiego dobrze znają trenerzy Udinese - Kosta Runjaić i jego asystent Przemysław Małecki. Co prawda Niemiec, który do kwietnia 2024 roku pracował w Legii, nie dał utalentowanemu stoperowi okazji do debiutu, ale powoływał do kadry meczowej.
Kontrakt Ziółkowskiego z Legią obowiązuje do połowy 2028 roku. Portal Transfermarkt szacuje jego wartość na 4 mln euro. Można założyć, że Legia liczy na znacznie większy zysk z jego sprzedaży.
Ziółkowski to kolejny polski piłkarz, który jest przymierzany do Udinese. Lada dzień piłkarzem tego klubu zostanie Jakub Piotrowski. W kręgu zainteresowania Włochów ma być także Kamil Piątkowski.
Udinese pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie rozegra 18 sierpnia, gdy w Pucharze Włoch zmierzy sie z Carrarese. Tydzień później czeka go ligowa inauguracja z Hellasem Werona.
Bartosz - Wlaźlak
Bartosz WlaźlakWczoraj · 16:17
Źródło: pilkanozna.pl

Przeczytaj również