Złota główka Moraty! Chelsea wygrała z Manchesterem United [VIDEO]

CosminIftode
Chelsea wygrała z Manchesterem United 1:0 w jednym z najciekawszych meczów tej kolejki Premier League. Decydującego gola strzelił Alvaro Morata.
Pierwszy raz piłka wpadła do bramki Manchesteru United już w 8. minucie. Skierował ją tam Phil Jones, ale sędzia uznał, że obrońca gości był faulowany przez Moratę. Słusznie, bo Hiszpan odepchnął rywala. Chwilę później szansę na objęcie prowadzenia miały "Czerwone Diabły", ale w dobrej sytuacji spudłował Marcus Rahsford.
Gospodarze przeważali do końca pierwszej połowy, ale nie potrafili udokumentować tego golem. Udało im się to dopiero po przerwie. W 55. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Azpilicueta, a niepilnowany Morata głową skierował piłkę do siatki.
Po stracie gola Jose Mourinho dokonał korekt w swojej drużynie. Na boisku pojawili się Marouane Fellaini, Anthony Martial i Jesse Lingard, ale nie poprawiło to gry gości. Wciąż lepsze wrażenie sprawiała Chelsea, która mogła nawet podwyższyć prowadzenie. W 76. minucie dobrą okazję zmarnował Eden Hazard, który po solowej akcji strzelił prosto w Davida De Geę.
Goście do odrabiania strat rzucili się w samej końcówce. W 87. minucie zza pola karnego strzelał Rashford, ale jego strzał o centymetry minął bramkę Chelsea. Jeszcze lepszą okazję trzy minuty później zmarnował Fellaini. Belg dobrze opanował piłkę w polu karnym, strzelił z powietrza, ale świetnie interweniował Thibaut Courtois.
Chelsea - Manchester United 1:0