Złoty Puchar CONCACAF. Awans Kanady i Meksyku do ćwierćfinału

Awans Kanady i Meksyku do ćwierćfinału
Alizada Studios/Shutterstock
Reprezentacja Kanady rozbiła Kubę 7:0 (4:0), a Meksyk pokonał Martynikę 3:2 (1:0) w meczach 3. kolejki grupy A, rozegranych w ramach tegorocznej edycji Gold Cup. Dzięki wygranym obie drużyny awansowały do fazy pucharowej.
Kanadyjczycy przypieczętowali awans do fazy pucharowej turnieju wysokim zwycięstwem z Kubą. Dla drużyny "The Canucks" po trzy gole strzelili Jonathan David oraz Lucas Cavallini. Jedną bramkę zdobył natomiast Junior Hoilett.
W innym meczu grupy A Meksyk okazał się lepszy od Martyniki. Zespół "El Tri" objął prowadzenie w 29. minucie za sprawą trafienia Carlosa Antuna. W 56. minucie do wyrównania doprowadził Kevin Parsemain, a cztery minuty później na trafienie Martyniki odpowiedział Raul Jimenez. W 72. minucie trzeciego gola dla Meksyku strzelił Fernando Navarro, a w 84. minucie wynik starcia na 2:3 ustalił Jordy Delem.
Meksyk i Kanada awansowały do ćwierćfinału turnieju. Pierwsze mecze fazy pucharowej zostaną rozegrane 30 czerwca i 1 lipca.