Zmarnowany karny i remis w derbach Krakowa! Wisła podzieliła się punktami z Cracovią [WIDEO]

Pressfocus/Łukasz Sobala
Wisła Kraków podzieliła się punktami z Cracovią. "Pasy" miały okazję na strzelenia gola po rzucie karnym, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Pierwsza połowa dzisiejszych derbów upłynęła w spokojnym tempie. Obie drużyny ewidentnie skupiły się na wybadaniu dyspozycji rywala. W pierwszych trzech kwadransach Cracovia nie oddała żadnego celnego strzału. Z kolei ofensywne zapędy Wisły ograniczyły się do niecelnej próby Macieja Sadloka z rzutu wolnego i uderzenia głową Browna Forbesa, które nie sprawiło większych problemów Lukasowi Hrosso.
W 45. minucie arbiter podyktował rzut karny dla "Pasów", dopatrując się przewinienia na Thiago ale po analizie VAR decyzja została odwołana. Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką za nurkowanie i próbę wymuszenia "jedenastki". Do przerwy wynik brzmiał 0:0.
W 65. minucie sędzia Bartosz Frankowski nie wahał się i tym razem podyktował rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Sadloka. Do piłki podszedł Sergiu Hanca, ale Lis wyczuł jego intencje i obronił strzał z jedenastu metrów.
W końcówce wynik się nie zmienił i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Cracovia zajmuje obecnie czternaste miejsce w lidze. Wisła z przewagą jednego punktu plasuje się oczko wyżej w tabeli.
Adam Kłos24 Apr 2021 · 21:55