"Znam skład na Argentynę". Czesław Michniewicz zabrał głos przed meczem z "Albicelestes"

"Znam skład na Argentynę". Czesław Michniewicz zabrał głos przed meczem z "Albicelestes"
Tomasz Folta/Press Focus
Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej przed meczem Polska - Argentyna. - Jak powstrzymać Leo Messiego? Cały świat zastanawia się nad tym od 18 lat - powiedział selekcjoner.
Mecz Polska - Argentyna zbliża się wielkimi krokami. Stawką spotkania będzie awans do 1/8 finału mistrzostw świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Czesław Michniewicz wziął dziś udział w konferencji prasowej. Czy selekcjoner już wie, na kogo postawi w jutrzejszym spotkaniu?
- Znam skład na dziś, ale mamy jeszcze przed sobą jeden trening - przekazał.
- Cały świat czeka na pojedynek Roberta Lewandowskiego z Leo Messim. Są świetnymi piłkarzami, ale o gustach nie rozmawiamy. My traktujemy ten mecz jako starcie Polski z Argentyną - powiedział.
- Nie wiem, jak zagra Argentyna, to naturalne. Nikt z nas nie wie. Tych zmian po meczu z Arabią Saudyjską było dużo. Zagrali dobrze z Meksykiem i myślę, że skład będzie zbliżony do jedenastki z tamtego spotkania - stwierdził.
- Jestem zadowolony z gry defensywnej w tych dwóch meczach. To bardzo ważne unikać straty goli w turniejach. Widać, że zespoły ograniczają ryzyko na własnej połowie. Nie tylko my gramy z pominięciem drugiej linii. Wszyscy widzą, co się sprawdza na mundialu, a co nie - przekazał.
- Jak powstrzymać Leo Messiego? Cały świat zastanawia się nad tym od 18 lat. Odpowiedzi nie poznamy dotąd, aż będzie grał. Myślę, że świadomość, że to jego mundial, będzie powodował u niego i jego kolegów dużą mobilizację - powiedział.
- Uszanujemy każdy wynik, ale zrobimy wszystko, by był on dla nas korzystny. Stać nas na to - zapewnił.
- Nie będzie meczu jeden na jednego Roberta Lewandowskiego z Leo Messim - to nie jest tenis. Każdy z nich potrzebuje zawodników wokół siebie. Nikt sam nie wygrywa mistrzostwa świata - przekazał Michniewicz.
Mecz Polska - Argentyna odbędzie się w środę. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:00.
Redakcja meczyki.pl
Damian Król29 Nov 2022 · 13:57
Źródło: konferencja prasowa

Przeczytaj również