Znany ekspert zobaczył, co wyprawia Pietuszewski. "Z jakiej planety przyleciał ten dzieciak?"
Oskar Pietuszewski ma za sobą bardzo udany debiut w barwach FC Porto. O świetnym wejściu Polaka do znanego zespołu usłyszano już nawet w Anglii. Znany na Wyspach Brytyjskich ekspert, Andy Brassell, nie szczędził mu pochwał.
W trakcie zimowego okna transferowego Oskar Pietuszewski opuścił Jagiellonię Białystok i został nowym piłkarzem FC Porto. Wielokrotny mistrz Portugalii wykupił go za kwotę w wysokości około 10 mln euro.
Na pierwszy występ 17-latka w barwach "Smoków" nie czekano długo. Pietuszewski zadebiutował w ubiegły weekend, przy okazji starcia z Vitorią Guimaraes. Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie.
Zaraz po zameldowaniu się na murawie wpadł w "szesnastkę" i wywalczył rzut karny. Eksperci szybko okrzyknęli go przyszłością futbolu. Piękne słowa płyną nie tylko z Portugalii, ale też Anglii. W programie Talk Sport pochwał pod adresem Pietuszewskiego nie szczędził Andy Brassell.
- Patrzysz na 17-letniego chłopaka z Polski, który przychodzi do zespołu po świętach i myślisz: okej, to ktoś na przyszłość. A on wchodzi po przerwie w Guimaraes, prawdopodobnie najtrudniejszego rywala, z którym Porto grało w tym sezonie i odmienia grę - przyznał.
- Sposób, w jaki rozciąga grę, jak wygląda z lewej strony, w jaki sposób drybluje i jak pojedynkuje się z rywalami, jest fantastyczny. To, jak radzi sobie w obronie, gdy nie ma piłki. Z jakiej planety przyleciał ten dzieciak? Jest niesamowity, serio - podsumował ekspert.
Szansa na kolejny występ Pietuszewskiego w FC Porto nadarzy się już w poniedziałek. Popularne "Smoki" zmierzą się w lidze z Gil Vicente.