Znany klub bez licencji na grę w Ekstraklasie? Zamierza się odwoływać [NASZ NEWS]

Znany klub bez licencji na grę w Ekstraklasie? Zamierza się odwoływać [NASZ NEWS]
Mikolaj Barbanell/shutterstock.com
Błażej - Łukaszewski
Błażej Łukaszewski09 May · 12:50
Lechia Gdańsk jest już niemal pewna bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Jak się okazuje, ma jednak problemy z licencją na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Ekipa z Trójmiasta przed rokiem spadła z elity. Nieobecność Lechii w Ekstraklasie nie potrwała jednak zbyt długo. A przynajmniej na to wskazuje boisko.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na trzy kolejki przed końcem podopieczni Szymona Grabowskiego są już niemal pewni awansu. Jak się okazuje, mają jednak problemy z licencją.
Według naszych informacji Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej prawdopodobnie nie przyzna w pierwszym terminie Lechii Gdańsk licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2024/25 w związku z niespełnieniem kryterium F.04 - o braku przeterminowanych zobowiązań.
W niedługim czasie można spodziewać się oficjalnego komunikatu PZPN w tej sprawie, który ostatecznie wszystko wyjaśni. Gdański klub będzie mógł odwołać się do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zgodnie z regulaminem, Lechia na odwołanie ma pięć dni od doręczenia decyzji. Podobną sytuację rok temu przechodził Piast Gliwice, który po odwołaniu się, otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie.
Już w najbliższą sobotę gdański zespół czeka prestiżowe spotkanie w Fortuna 1 Lidze. Lechia zmierzy się z Wisłą Kraków, która wciąż walczy o udział w barażach.

Przeczytaj również