Znany trener szokuje opinią na temat reprezentanta Polski. Nazwał go "drewniakiem"

Znany trener szokuje opinią na temat reprezentanta Polski. Nazwał go "drewniakiem"
Rafał Rusek / press focus
Orest Lenczyk zawsze słynął z bezkompromisowych i oryginalnych wypowiedzi. Tym razem przekonał się o tym jeden z reprezentantów Polski.
Lenczyk to jeden z najbardziej znanych trenerów w historii polskiego futbolu. W Ekstraklasie pracował przez dziesięciolecia. Prowadził m.in. Wisłę Kraków, Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów czy GKS Katowice.
Dalsza część tekstu pod wideo
W rozmowie z "Super Expressem" 80-latek wypowiedział się na temat kilku piłkarzy. Nie unikał bardzo ostrych wypowiedzi także na temat reprezentantów Polski.
- Powołują tego drewniaka Piątka, który chyba już z 10 klubów zmienił, bo ma dobrego menedżera i tylko pieniądze liczy - stwierdził Lenczyk w rozmowie z "Super Expressem".
Na Krzysztofa Piątka regularnie stawiali Jerzy Brzęczek, Paulo Sousa i Czesław Michniewicz. Fernando Santos zaprosił go na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Przy powołaniach na spotkania z Niemcami i Mołdawią nie wziął go już pod uwagę.
Lenczyk ma bardzo specyficzne podejście nie tylko do piłkarzy, ale też do siebie. Na swój życiorys patrzy z niezwykłym dystansem.
- Czasem sobie myślę, że wykonywałem zawód dla idioty. Jak można było dla niego poświęcić rodzinę i jechać co tydzień 300 km w jedną stronę, zajeżdżać kolejne auta. Nikt mi nie zwracał za benzynę, kiedy jeździłem z Krakowa do Bełchatowa, Łodzi, Wrocławia - czy moja ostatnia praca – do Lubina. Wstawałem o 5 rano, często człowiek był zmęczony, dwa albo trzy razy byłem na pograniczu wypadku i równie dobrze mogłem już pójść już do nieba, albo do... piekła - podsumował.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski04 Jun 2023 · 08:47
Źródło: Super Express

Przeczytaj również