Znany trener zaskoczył. Uważa, że mundial był ustawiony. "Messi miał zostać mistrzem świata"

Znany trener zaskoczył. Uważa, że mundial był ustawiony. "Messi miał zostać mistrzem świata"
Li Ga/Pressfocus
Blisko dziesięć miesięcy po zakończeniu mistrzostw świata w Katarze jeden z trenerów podzielił się szokującym wyznaniem. Jak twierdzi, zeszłoroczny mundial mógł być ustawiony.
Rozegrany w ubiegłym roku mundial zakończył się triumfem reprezentacji Argentyny. Drużyna prowadzona przez trenera Lionela Scaloniego pokonała w finale Francję.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już na ćwierćfinale swój udział w turnieju zakończyli Holendrzy, którzy po rzutach karnych przegrali właśnie z Leo Messim i spółką.
Kilka miesięcy po wydarzeniu odbywającym się w Katarze głos na temat tamtej imprezy zabrał ówczesny selekcjoner reprezentacji Holandii, Louis van Gaal.
Doświadczony trener pojawił się na gali zorganizowanej przez Eredivisie. W jej trakcie został nagrodzony za wkład w rozwój tamtejszego futbolu. Po zakończeniu ceremonii udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że odbywające się na Bliskim Wschodzie mistrzostwa świata mogły być ustawione.
- Naprawdę nie chcę wiele mówić na ten temat. Kiedy zobaczysz, jak gole zdobywała Argentyna, a jak my, a także jak niektórzy argentyńscy piłkarze przekroczyli granicę i nie zostali ukarani. Myślę, że to wszystko było zaplanowane z premedytacją - powiedział Louis van Gaal.
- Miałem na myśli wszystko to, co powiedziałem. Czy Messi miał zostać mistrzem świata? Myślę, że tak - dodał doświadczony szkoleniowiec.
Louis van Gaal pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Holandii w latach 2021-2022.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 05 Sep 2023 · 13:55
Źródło: Nederlandse Omroep Stichting

Przeczytaj również