"Zrobił duży krok naprzód". Xavi pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa na temat Polaka

"Zrobił duży krok naprzód". Xavi pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa na temat Polaka
Matteo Ciambelli / pressfocus
FC Barcelona w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zremisowała na wyjeździe 1:1 z Napoli. Szkoleniowiec "Blaugrany", Xavi, po końcowym gwizdku nie szczędził komplementów Robertowi Lewandowskiemu.
Mistrzowie Hiszpanii w ostatnim czasie mocno zawodzili. Sytuację znacznie poprawiły gole Roberta Lewandowskiego, który w minionych czterech meczach zdobył aż pięć bramek.
Dalsza część tekstu pod wideo
Polak trafił do siatki także w środowym starciu z Napoli. Pod wrażeniem napastnika jest Xavi, który mocno komplementował napastnika w rozmowie z dziennikarzami.
- Odkąd ogłosiłem swoje odejście, Lewandowski zrobił duży krok naprzód. Strzelił dużo ważnych goli w ostatnich spotkaniach - przyznał szkoleniowiec.
Xavi podczas meczu Napoli - FC Barcelona
Insideofoto / pressfocus
Ogółem Xavi odczuwa jednak spory niedosyt po końcowym gwizdku arbitra. Uważa, że remis nie jest do końca sprawiedliwym wynikiem, a jego zespół zasłużył na zwycięstwo.
- Dla mnie to nie jest dobry wynik. Szkoda, bo uważam, że z przebiegu meczu zasłużyliśmy na więcej. Dominowaliśmy i zasługiwaliśmy na zwycięstwo - ocenił.
- Zabrakło nam większej kontroli po tym, jak zdobyliśmy bramkę. Szkoda, bo dziś stworzyliśmy sobie dużo okazji i nie udało się wygrać - skwitował.
Xavi podczas meczu Napoli - FC Barcelona
Insidefoto / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Feb · 08:30
Źródło: Movistar/Fabrizio Romano

Przeczytaj również